ממתקים אורגנים-בריא?

קריוס ובקטוס פעילים גם בשיניים שאוכלות ממתקים אורגניים?

לכולנו חשוב להגן על ילדינו מפני חומרים מזיקים, צריך לבחור בקפדנות את החומרים איתם נזין את גופם.

לצבעי מאכל, תוספים מלאכותיים וחומרים משמרים השפעות שליליות רבות לדוגמא: חלקם הגדול של צבעי המאכל עשויים מנפט, תרכובות ארומטיות המכונות "צבעי זפת הפחם", אלה האדומים, הכתומים, הסגולים, הכחולים והצהובים הנמצאים בממתקים, בחטיפים, בדגנים ובמשקאות. הם עשויים תרכובות כימיות מזיקות. ידוע כי ילדים נפגעים מצבעי מאכל יותר מכל קבוצת אוכלוסייה אחרת בגלל שטח גופם הקטן. צבעם היפה ושילובם במשקאות קלים ובממתקים הופכים אותם לאובייקט משיכה שילדים מתקשים לעמוד בפניו.

עם הגברת המודעות משרד הבריאות בישראל מגביל את הכמות המותרת של חומרים מזיקים אך לא אוסר מכירתם.

חשיפה לחומרים מזיקים אלו ולעודף סוכר עלול להחמיר תופעות של היפראקטיביות, הפרעות קשב, בעיות בריכוז, אסטמה וברונכיט, אלרגיות, עייפות או ערנות יתר ועוד.

כולנו עומדים בפני הדילמה: האם להכניס ממתקים הביתה? גם אם נילחם מלחמת חורמה במתוקים, הילדים שלנו חשופים לשלל הצורות הצבעוניות הקורצות מכל פינה.

ממתקים זה לא דבר בריא, את זה כולנו יודעים. גם אם הם אורגניים הם מעובדים!

אבל אם הבחירה היא בין ממתק רגיל לאורגני, ברור שפתרון חלופי מוצלח הוא ממתק שעשוי רכיבים טבעיים, מיצוי פירות וירקות, צבעי מאכל מכורכום או סלק, דבש, וניל ותבלינים אמיתיים.

לצערנו חומרי הגלם היקרים משפיעים על מחירם של הממתקים והחטיפים היקרים בכ-30% מממתקים רגילים לכן מומלץ לרכוש מעט ממתקים אורגניים ולהציע לילד צלחת פירות ליד. נסו ותתפלאו איך באופן טבעי הילדים יפנו לפירות.

 
טוב השדה - הארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית בישראל

אגריאור - פיקוח ואישור של תוצרת ומוצרים אורגנים

מדינת ישראל - משרד החקלאות ופיתוח הכפר