חוות קטנות לעומת חקלאות מודרנית

למה כדאי להעדיף לחבור לחוות המגדלות מגוון גידולים על שטח קטן יחסית?

גידול מין אחד על שטח אדמה נרחב (מונוקולטורה), היא שיטת עיבוד מודרנית המקלה כלכלית על החקלאי, דורשת פחות כוח עבודה ופחות כלים חקלאיים אך בעצם קיומה דוחקת את האוכלוסייה החקלאית הקטנה, משמידה צמחים ובעלי חיים מקומיים ופוגעת בחוזקם של השורשים (שורש שלא צריך ל"הילחם" על מקומו מול צמחים שכנים הוא קצר וחלש ובהתאמה גם הירק אותו הוא נושא). במקרה בו שינוי קיצוני במזג האוויר פוגע בצמח הגדל כבן יחיד, יאבדו שטחים נרחבים. גם היום משמעות הדבר במקומות שבעבר שגשגו חקלאית הוא אזורים מוכי רעב כדוגמת הודו, דרום אמריקה ואתיופיה. נכון להיום, בשליש מהעולם האדמה שהאדם פצע מוקיעה את מי שמתעמר בה ולא מספקת מזונו.
מונוקולטורה היא גן עדן למזיקים: הירק האהוב מוגש בשפע. קצב ההתפשטות הוא מהיר ועל כן החקלאי נדרש להדברה מסיבית. משמע ירק נטול ערכים תזונתיים ועשיר ברעלים.
מה שלא ייספג בצמח יחלחל למי התהום, לנחלים ולמי השתייה שלנו.
אדי מים מזוהמים מגיעים לאטמוספירה, כרבע מפליטת גזי החממה בעולם נוצרת מחקלאות מודרנית.
לצערנו, עם גידול הדרישה לירק אורגני והשתלטות תאגידי ענק גם על שוק זה, מחלחלת השיטה גם לשם, חומרי הדברה מותרים בחקלאות האורגנית הם הרע במיעוטו, שימוש בהם צריך להיעשות בשיקול דעת ובמינונים נמוכים. הגישה שרואה בטבע משאב לגריפת מזומנים היא גישה שמזלזלת באדמה- בסיס קיומנו ובצרכן.
השיטות המסורתיות מחזירות את האדם לאדמה, משפחה שבוחרת לרכוש מזונה מחווה קטנה המגדלת מגוון ביולוגי רחב על פני שטח קטן תורמת לריפוי האדמה, לשמירה על המגוון הביולוגי המקומי, לשמירת דורות של צמחים עמידים מעל ומתחת לאדמה ועשירים תזונתית, לניקוי המים שלנו, הקלה על האטמוספרה ולהעשרת המרכיבים הטובים על שולחנה. מבחינתנו יש לנו אחריות לשמור על האיזון כמו שהטבע דורש. אין לנו זכות להתנשא מעל חוקי הטבע.
אדמה טובה מאמצת אליה את האדם. אנחנו לא כאלה "מעופפים ולא מציאותיים" ואנחנו מרגישים איך השינוי שמתחיל באנשים קטנים מתחיל להתפשט לעוד משפחות. נטעו עצים, זרעו ירקות ופרחים ותעשו שינוי משלכם בפינה הקטנה שתבחרו, אפשר להחזיר לאדמה את האמון באדם ולעצמנו את האמון ביכולתנו להשפיע. נשמח לכוון, להסביר וללוות כל משפחה שתבקש, השתיל הראשון-עלינו (-:

 
טוב השדה - הארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית בישראל

אגריאור - פיקוח ואישור של תוצרת ומוצרים אורגנים

מדינת ישראל - משרד החקלאות ופיתוח הכפר