על הסיורים של החווה האורגנית במרחביה

איך מלמדים ילדים לאכול ירקות?

תמר דהן, פורסם ביוני 2010

מכירים את המשפחות המושלמות האלה? פוגשים אותם כמעט תמיד כשיוצאים מהבית.

הילדים שלך נלחמים על שקית חטיפים בוהקת מצבעי מאכל והילדים שלהם חולקים קופסת ירקות חתוכים.

קראנו את כל טורי התזונה: "חשוב לחשוף אותם לכמה שיותר מאכלים בריאים מגיל הינקות..."

יופי! גם אנחנו רוצים. אבל מה לעשות שקצת איחרנו את הרכבת? כשהגדולה כבר מארחת חברות סביב קערת פופקורן מקורמל (ככה גם כשנועה מזמינה) והבינוני דורש כל בוקר את קערת הדגנים הממותקים (כי ככה אני אוהב) ואפילו הקטנה שהצהרנו שאותה נגדל שוחרת ירקות גבוהה ודקיקה, צווחת מה מה למראה הממותקים של אחיה הבוגרים.

ושלא תחשבו שהרמנו ידיים מוקדם מידי. דווקא התמדנו. במשך שלושה סופי שבוע הזמנו משפחה וחברים, הפכנו את המטבח לסדנת בישול משפחתית יצירתית. חתכנו ירקות בצורות של פרחים, לבבות, סנדוויצ'ים מחייכים...התיישבנו ליד השולחן וחיכינו לתוצאות.

שלא אחרו לבוא.

בדמות שלושה גביעי מעדנים.

בשבוע שעבר קרה משהו שונה. נסענו לחברים במושב מרחביה שבעמק יזרעאל, שהציעו לנו לבקר בחווה האורגנית שבמושב. התקבלנו בפנים מחייכות ומזמינות ובלי לשאול מה רצוננו כל ילד קיבל מבצרה וסל ליד והובלנו לשדה. התכבדנו בתותים אדומים מהשיחים הקטנים, גילינו מה ההבדל בין מלפפון שגדל בחממה לבין מלפפון שגדל בשטח, למדנו שיש גם קולורבי סגול, טעמנו מפרחי העירית היפים (לא ידענו שאוכלים פרחים), שלפנו סלק מהאדמה, אספנו עגבניות שרי מחודדות ומתוקות מאוד מהשיח. הבנו מה ההבדל בין שורש לקנה שורש, גילינו איך שומעים מתי תפוח האדמה מוכן, ראינו את החיפושיות המזיקות ואת החיפושיות טורפות המזיקים, את הדבורים, הציפורים שנלחמות במכרסמים.. למדנו מהי חקלאות אורגנית ועל החשיבות של האדמה לאדם.

ופתאום שמנו לב שערימת הילדים הצווחניים הפכו פתאום לתלמידים סקרניים. בדרך הביתה, כשכל ילד אוחז בשקית עם התוצרת שקטף התחילו דיונים על התפריט הערב.

באותו ערב אכלנו כ ו ל נ ו סלט חסה עם רוקט ועגבניות שרי, פרוסות קולורבי, פלפל וגזר וקינחנו במשקה ממותק- שיק של תמרים ופטל טרי.

ככה מלמדים ילדים לאכול ירקות!

בעוד שבוע קבענו עם צוות החווה האורגנית במרחביה שנגיע אליהם עם האדניות הריקות שזרוקות אצלנו כבר שנים על המרפסת. הילדים יקבלו שיעור בשתילת ירקות העונה באדניות ועוד כמה חודשים כבר נאכל את הירקות הבריאים שהילדים גידלו.

 
טוב השדה - הארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית בישראל

אגריאור - פיקוח ואישור של תוצרת ומוצרים אורגנים

מדינת ישראל - משרד החקלאות ופיתוח הכפר